Історія краю

Вперше Спасо-Преображенський ярмарок у селі Соснівка пройшов 19 серпня 2011 року . Започаткував його колишній сільський голова Микола БУРЯК. Сама назва місяця, серпень, наче пахне достиглими яблуками, запашними динями, медом, пирогами з маком. А для жителів всього району до сих пір асоціюється з яскравим, колоритним, незабутнім дійством- Спасо-Проображенським ярмарком в селі Соснівка. Дійсно, кожен ,хто побував на ярмарковому дійстві у Соснівці, довго зберігає незабутні враження і позитивні емоції. Селом йшла святкова хода, звучали вітання від хазяїв та гостей свята, говорили про здобутки та плани на майбутнє, концертна програма лунала з трьох місць села, на стадіоні приземлялись парашутисти з прапором України, фото зони, сміх та гарний настрій був до самого ранку. На кожен товар був свій покупець. Всього тут було вдосталь: щедрі дари садів і городів, домашня птиця, запашний мед і медовуха, квас, пиріжки, бублики, паляниці, ковбаси, шашлики. Очі розбігалися від великого вибору українських вишивок, вишиванок, посуду, виробів з дерева, діжок під домашнє соління, виробів з дерева, глиняних глечиків та горнят, дитячих іграшок та жіночих прикрас, різних сувенірів та іншого краму. Садівники-огородники поспішали продати саджанці плодових дерев, насіння квітів, різні сорти картоплі, томатів, тощо. Проводились майстер-класи народними умільцями. Багато розваг було у дитячому містечку «Дивограй», проводились екстримальні атракціони, їзда на електромобілях, катамаранах по озеру в центрі села , стрільба з луків, гра в дартс, батути, гірки. Прикрасою свята завжди були українські світлиці з кожного села району. Ярмарок у Соснівці проходив три роки підряд. Недарма, ще в 2011 році село Соснівка зайняло 1 місце у 2 етапі всеукраїнського конкурсу «Населений пункт найкращого благоустрою і підтримки громадського порядку».